Son Dakika : » Gelenek diye ADALETi ZEDELEme!     » MHP bu işi çok önemsiyor     » İzlandalı mevkidaşına mektup     » Açıkça tuzak vurgusu     » Türk Kızılayı mesajı     » Gereken işarette bulundum     » Basına kapalı görüşme     » Pakdil´i ziyaret etti     » Varank´tan Boeing çıkışı     » FETÖ için yoğun ABD mesaisi     » Google bizi gözetliyor!     » İnstagram´a yeni özellik     » İnternetsiz WhatsApp kullanımı     » Apple´dan yenillikler     » Asus Rog Zephyrus     » YouTube´a denetleme     » Yüz tanıma teknolojisi şüpheli     »  Sesli asistan geliyor.     » Alışverişte yapay zeka     » Sergiye rekor ziyaret     » Etçil örümcek alarmı     » İstifa et çağrısı     » MSB´den suç duyurusu     » Ortak yayın detayları     » Yıldırım´dan sert tepki!     » Kimyasal attı iddiası yalanmış     » FETÖ zanlısı yakalandı     » Pençe Harekatı açıklaması     » Flaş FETÖ açıklaması     » Sinemada yazılım dönemi     » Diyanet eserleri erişime açtı     »  Molina caz festivalinde     » Apocalyptica geliyor     » Nazım, mezarı başında anıldı     » Sanatçı robottan sergi     » Açıkhavada eğlence var     » Hakurk ile Kandil bağı     » Irkçılığa giden bir olay     » Skandalı böyle geçiştirdi!     » Ali Kaldırım Ayrılıyor mu     » Kanseri Önleyen Besin     » Fazla Mesai Ücretleri Değişti     » Bakanlık o iddiaları yalanladı     » Double Fine´ı Satın Aldı     » Petrol fiyatları yükselişte     » Sarı yelekliler eylemde     » KKTC´de Koalisyon     » Ünlü Ressam yaşamını yitirdi     » Apple´dan İOS 13 Atağı     » Dikkat uzmanlar uyarıyor!     » Kamuoyu bir özür bekliyor     » Türkiye´nin Zaferi     » Zinar Akro Öldürüldü     » Öğretmen Atamaları     » Sinirlendiren Soru     » Kiracıdan kiralık dönemi     » Asker Hayat Kurtardı     » Assange görüntülendi     anasayfam yap mail rss
Anasayfa Üyelik Arşiv Video Galeri Foto Galeri Burçlar Sitene Ekle
 yazdır    Paylaş   Twitter da Paylas Paylas    MySpace de Paylas Paylas   
Bu içeriği oyla
Bu Haber için henüz yorum yapılmamış.

Kimyasal attı iddiası yalanmış

10 Haziran 2019 Pazartesi - 22:51


Yazı Boyutu:


Ünlü işadamı yüzüme kimyasal attı iddiası yalan çıktı


Ünlü iş adamı Önder Şahan tarafından yüzüne kimsayal madde atılarak yaralandığı şikâyetiyle savcılığa başvuran Deniz Akın´ın iş adamına iftira attığı ortaya çıktı. Savcılıkta tanık olarak ifade veren Deniz Akın´ın ağabeyi Şeyhmus Akın, kardeşinin yüzünde stresten kaynaklı sivilceler olduğunu ve bir kadının verdiği ilaçlar yüzünden suratında yaralar çıktığını söyledi. Genç kadının anne ve babası da ünlü işadamının böyle bir şey yapmadığına dair savcılığa beyanda bulundu. Savcılık, Önder Şahan hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Londra´da restoran zincirleri sahibi Önder Şahan´ın yüzüne attığı kimyasal madde sonucu yaralandığı iddiasıyla savcılığa başvuran Deniz Akın´ın iddiaları gerçek dışı çıktı. Akın´ın ağabeyi Şeyhmus Akın´ı tanık olarak dinleyen savcılık, genç kadının yüzündeki yaraların rahatsızlık sonucu oluştuğunu tespit etti. Savcılık, ağabeyinin de ifadesini dikkate alarak Önder Şahan hakkında yürütülen soruşturmada kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu´nca verilen takipsizlik kararında, müşteki Deniz Akın´ın ifadesine yer verildi. Deniz Akın´ın ifadesinde, 2015 yılı Eylül ayında Londra´da bulunan restoranın bodrum katında Önder Şahan´ın elinde bulunan kaptaki sıvıyı yüzüne attığını iddia ettiği kaydedildi. Acı ile lavaboya koştuğunu, bu olaydan sonra yüzü ve ellerinin yandığını, daha sonra işten çıkarıldığını ileri sürdüğü belirtildi. Deniz Akın´ın bir süre sonra Şahan ile konuşmak için gittiğinde tehdit edildiğini, konsolosluk ve polise başvurmasına rağmen kimsenin kendisine yardım etmediğini iddia ettiği kaydedildi.

"AYNI MUTFAKTA HİÇBİR ZAMAN ÇALIŞMADIK"

Kararda, iş adamı Önder Şahan´ın şüpheli sıfatıyla verdiği savunmasına yer aldı. Şahan savunmasında, Deniz Akın´ın ağabeyi Şeyhmus Akın´ın Londra´da bulunan restoran ve kafelerinin birkaçında müdür olarak görev yaptığını ve ayrıca kendisinin yardımcısı olduğunu ifade etti. Deniz Akın ile kardeşi aracılığıyla tanıştığını ve bu şekilde kendisine ait iş yerlerinde çalışmaya başladığını anlattı. Müşteki ile bir süre çalıştıktan sonra iş ilişkilerini sonlandırdıklarını söyledi. Şahan, müşteki ile hiçbir suretle aynı ortamda çalışmadığını, aynı mutfakta hiçbir zaman yemek yapmadıklarını, müştekinin iddia ettiği gibi bir olayın yaşanmadığını savundu ve suçlamaları kabul etmediğini beyan etti.

Takipsizlik kararında, Deniz Akın´ın kardeşi Şeyhmus Akın´ın tanık olarak alınan ifadesi de yer aldı. Şeyhmus Akın; Önder Şahan ile uzun süredir çalıştıklarını, hali hazırda da Şahan ile görüşmeye devam ettiklerini belirtti. Kardeşi Deniz Akın´ı da kendisinin referans olmasıyla Şahan´a ait iş yerinde çalıştığını anlattı. Ağabey Akın, Deniz´in dört şubede çalıştığını, ancak her çalıştığı şubede iş arkadaşlarından farklı şikayetler aldıklarını, bu sebeple iş ilişkilerine son verilmeden önce Deniz´in tatil için Türkiye´ye geldiğini söyledi. Londra´ya geri döndüğünde işverenlerce kendisi ile çalışmayacağının söylenmesi üzerine iş ilişkisine son verildiğini ifade etti.

AĞABEY TÜM İDDİALARI ÇÜRÜTTÜ

Deniz Akın´ın yüzüne Önder Şahan tarafından kimyasal sıvı atıldığı iddiasına da cevap veren Şeyhmus Akın, Deniz´in yüzünde stresten kaynaklı olarak bir rahatsızlığın olduğunu ve bunu uzun süredir yaşadığını, bu rahatsızlığında dolayı Londra´da sağlık kuruluşlarında tedavi gördüğünü anlattı. Bu tedavilerden kaynaklı ilaçlar kullandığını, daha sonra Deniz´den öğrendiği kadarıyla özel doktoru olduğunu söylediği N.S. isimli bir bayanla tanışmış olduklarını kaydetti. Deniz´in bu bayanın verdiği tüm ilaçları kullandığını, kendisinin kimya mühendisi olması dolayısıyla Deniz´i uyarmasına rağmen dinlemediğini ve yüzünün bu ilaçlar yüzünden suratının daha kötü vaziyet aldığını söyledi. N.S. isimli şahsın Deniz´e ´yüzündeki rahatsızlığı daha ileri boyuta taşırsan iş yerinden tazminat alırsın´ diye talimatlar verdiğini, bu yönlendirme ile yüzünün bu hale gelmesine iş yeri patronunun sebep olduğunu söyleyerek bu şekilde soruşturma konusu yapıp Şahan´dan şikayetçi olduğunu belirtti.

"TAMAMEN UYDURMA, PSİKOLOJİK BUHRAN"

Ağabey Akın, olayların bizzat tanığı ve bu konu ile ilgili bilgisi olduğu için olayların Deniz´in anlattığı gibi gerçekleşmediğini, anlattıklarının tamamen uydurmadan ibaret olduğunu, Deniz´in N.S. adlı şahsın etkisi altında kaldığını, bu sebeple psikolojik buhran yaşayarak böyle iddiaları dönem dönem ileri sürdüğünü anlattı.

ANNE VE BABASI DA YALANLADI

Deniz Akın´ın anne ve babası da savcıya tanık sıfatıyla ifade verdi. Anne ve baba, kızlarının kendilerine ocakta bulunan bir tencerenin patlayarak yüzünü yaraladığını anlattığını söyledi. Önder Şahan´ın hiçbir kötülüğünü görmediklerini, görüşmeye dahi devam ettiklerini kaydetti.

ÇELİŞKİLİ ANLATIMLARA İTİBAR EDİLMEDİ

Kararda, müştekinin çelişkili ifadeler kullandığı, olaya ilişkin delillerinin bulunmadığı, ailesine iş kazası geçirdiğini söylediği ancak savcılığa şikâyette bulunarak yüzüne Şahan tarafından kimyasal sıvı atıldığını iddia ettiği kaydedildi. Ailesine anlattığı olay ile iddia ettiği olayın örtüşmediği belirtilen kararda, adli tıp raporunda da yüzünde ileri derecede kırmızı ve sivilce benzeri ciltten kabarık skatrisyel lezyonlar ile kaplı olduğu, yüzde kalıcı iz niteliği taşıdığını bildirir rapor düzenlendiği belirtildi. Ancak raporda yüzün ne şekilde bu hale geldiğinin anlaşılamadığı ifade edildi. Kararda, Akın´ın ileri sürdüğü çelişkili anlatımlardan oluşan iddialarına itibar edilmediği, ortada soyut iddia dışında yeterli delilin bulunmadığı kaydedildi.

Şüpheli Önder Şahan hakkında kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilerek dosya kapatıldı

Tolga HANOĞLU

Kaynak : SABAH

Etiketler : Önder Şahan, Londra, Deniz Akın , İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı
Bu haber sizden önce 2106 defa okunmuştur.
Diğer Haberler
Gelenek diye ADALETi ZEDELEme!
Pençe Harekatı açıklaması
FETÖ zanlısı yakalandı
Yıldırım´dan sert tepki!
Ortak yayın detayları
MSB´den suç duyurusu
İstifa et çağrısı
Etçil örümcek alarmı
Flaş FETÖ açıklaması
Zinar Akro Öldürüldü
Spor Toto Süper Lig Bank Asya 1.Lig
Sıra    Takım O G M B A Y A P
Doğan HIZLAN
Festival İstanbul´un semtlerini de tanıtıyor
Ayşe ARMAN
Kraliçe bile portresini ona dokutuyor!
Onur BAŞTÜRK
Sosyal medya bizi dinliyor
İlber OrTAYLI
Etkinlik şart
Ahmet HAKAN
Yıldırım´ın Dündar´ı seçerek sağladığı şey
Ertuğrul ÖZKÖK
Randevusuna zamanında gelen Arap
Tüm yazarlar için tıklayınız
Sosyal Medyayı Sallayan Dev
Tüm foto galeriler için tıklayınız
IT

IT BÖLÜM 2 Türkçe Fragman
Tüm videolar için tıklayınız
Pakdil´i ziyaret etti
Varank´tan Boeing çıkışı
FETÖ için yoğun ABD mesaisi
Google bizi gözetliyor!
İnstagram´a yeni özellik
İnternetsiz WhatsApp kullanımı
Günlük Haftalık Aylık
İstanbul
5,83
6,61
Anlık Döviz Bilgisi IMKB Aracılığı ile Sitemizde
İBB BAŞKANI KİM OLMALI ?
Binali YILDIRIM
Ekrem İMAMOĞLU
KATEGORİLER
Siyaset Teknoloji
Gündem Kültür Sanat
Spor Polemik
Ekonomi Sağlık
Magazin Yaşam
Eğitim Dünya
KURUMSAL
Hakkımızda
Reklam
İletişim
Üye Ol
RSS
Sitemap

Sitemiz yukarıda logoları bulunan ajansların resmi üyesidir.

Tüm Hakları Saklıdır © 2010

Sitede bulunan hiçbir metaryel kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.